Darmowa dostawa od 250zł InPost.  Chcesz coś porównać, zapytać pisz na: sklep@imperiumaudio.pl

Yamaha R-N1000A Amplituner stereo MusicCast HDMI z ARC

Yamaha R-N1000A Amplituner stereo MusicCast HDMI z ARC

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 4726
 • Producent: YAMAHA
 • Kod producenta: R-N1000A
 • Waga (przybliżona waga gabarytowa): 16 kg
 • Dostępność: Dostępny w magazynie dostawcy Dostępny w magazynie dostawcy
 • Czas realizacji: 2-3 dni
  Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
  Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.

 • Historia ceny
 • Cena netto: 5 690,24 zł / Sztuka 6 999,00 zł / Sztuka
 • Sztuka

Produkty dostępne na naszym magazynie wysyłamy w ciągu 24 godzin

Trusted Shops to 100% ochrony płatności. Każda transakcja ubezpieczona jest do 10000zł i więcej na twoje życzenie.

Wszystkie nasze produkty są nowe, pochodzą od autoryzowanych dystrybutorów i objęte są co najmniej dwuletnią gwarancją.

Wszystkie towary dostępne w naszym magazynie możesz zwrócić w ciągu 14 dni.

WARUNKI GWARANCJI: 24 miesiące autoryzowanego polskiego dystrybutora - 36 miesięcy po rejestracji

Yamaha R-N1000A Amplituner stereo MusicCast HDMI z ARC

R-N1000A jest amplitunerem stereo marki Yamaha, który wykorzystuje wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych, znanych również z wyższego modelu R-N2000A japońskiej firmy. Urządzenie zapewnia doskonałą jakość dźwięku z różnych źródeł, zarówno cyfrowych, jak i analogowych. Jest to zasługa m.in. wykonanych na zamówienie, pojemnych transformatorów oraz zaawansowanego układu przetwarzania firmy ESS Technology. Wśród dostępnych funkcji znajdują się między innymi automatyczna korekcja akustyki pomieszczenia YPAO™ oraz tryb Pure Direct, który umożliwia przesyłanie sygnałów muzycznych możliwie najkrótszą ścieżką.

Yamaha MusicCast R-N1000A

Filozofia True Sound

Amplituner R-N1000A został stworzony zgodnie z unikalną koncepcją „True Sound" opracowaną przez Yamahę. Filozofia ta odnosi się nie tylko do sprzętu audio tej firmy, ale także do wszystkich urządzeń służących do odtwarzania i tworzenia dźwięku. Dzięki zdobytym przez lata doświadczeniom, inżynierowie Yamahy potrafią projektować modele, które doskonale oddają naturalność, dynamikę i wierność brzmienia oryginalnego dźwięku, jaki został nagrany przez artystów.

Yamaha MusicCast R-N1000A

Korekcja YPAO

Projektanci wyposażyli R-N1000A w funkcję YPAO™ (Yamaha Parametric Room Acoustic Optimizer) – autorską metodę automatycznej poprawy akustyki pomieszczenia, która pozwala na stworzenie doskonałego środowiska dźwiękowego. Dzięki funkcji YPAO™ możliwe jest precyzyjne dostosowanie dźwięku – z częstotliwością do 192 kHz i 64-bitową rozdzielczością. Technika YPAO™ R.S.C. (Reflected Sound Control) skutecznie zarządza istotnymi w kontekście końcowego brzmienia wczesnymi odbiciami dźwięku, automatycznie optymalizując sposób, w jaki fale akustyczne rozprzestrzeniają się w pomieszczeniu. Dzięki temu możesz cieszyć się głębokim i zaangażowaniem brzmieniem w dowolnym pomieszczeniu.

Yamaha MusicCast R-N1000A

Czyste i dynamiczne brzmienie

Amplituner został stworzony na podstawie ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology) – autorskiej koncepcji projektowej. Oznacza to, że urządzenie utrzymuje oryginalną jakość dźwięku, starannie łącząc zrównoważone obwody dla lewego i prawego kanału audio oraz bezpośredni przepływ sygnału (wykorzystując najkrótsze ścieżki sygnałowe) z solidną i wzmocnioną niskorezonansową obudową. Wyposażona jest ona w specjalną żywiczną ramę „Art Base", która eliminuje niechciane wibracje, zachowując czystość brzmienia i dynamikę dźwięku.

Wzmocniona konstrukcja obudowy

Konstrukcję obudowy wzmocniono przez podwójne dno z masywną żelazną płytą tłumiącą (o grubości 1 mm). Dzięki temu wyeliminowano różne rodzaje wibracji, które mogłyby negatywnie wpływać na jakość dźwięku, zwiększając szczególnie wyrazistość w zakresie niższych częstotliwości. W modelu R-N1000A dodatkowo zastosowano nóżki antyrezonansowe, które skutecznie rozpraszają i redukują energię drgań. Tym samym możliwa jest reprodukcja dźwięku, który w pełni oddaje rytm i dynamikę odtwarzanej muzyki.

Yamaha MusicCast R-N1000A

Zaawansowane komponenty

W amplitunerze R-N1000A użyto specjalnie wykonanego transformatora mocy i kondensatorów blokowych, a także wysokiej jakości podzespoły, takie jak jednopunktowy system uziemienia. Yamaha zastosowała tylko najlepsze i sprawdzone komponenty, ponieważ jakość każdego elementu oraz sposób ich współpracy mają istotny wpływ na ostateczne brzmienie. Amplituner korzysta z DAC ESS Technology Sabre ES9080Q (384 kHz/32 bit), aby zapewnić doskonałą wydajność i właściwy stosunek sygnału do szumu. Dzięki oryginalnemu modułowi sieciowemu Yamahy, urządzenie jest w stanie wychwycić nawet najdrobniejsze niuanse brzmieniowe z wysokiej rozdzielczości sygnałów audio.

Klarowny dźwięk

Aby całkowicie wyeliminować straty energii i uniknąć pogorszenia jakości odtwarzanego sygnału audio, amplituner R-N1000A został wyposażony w solidne przewody, które służą do podłączenia obwodów uziemienia. Dodatkowo na wyjściu sekcji wzmacniacza mocy zastosowano połączenie śrubowe, wzmacniając uziemienie i umożliwiając odtwarzanie dźwięku z pełną klarownością.

Yamaha MusicCast R-N1000A

Strumieniowanie muzyki z różnorodnych źródeł

Amplituner R-N1000A jest kompatybilny z systemem multiroom Yamaha MusicCast oraz aplikacją MusicCast Controller. Obsługuje serwisów streamingowych, takich jak na przykład Amazon Music i Spotify. Można go również wykorzystać do przesyłania muzyki z Apple Music za pomocą funkcji AirPlay 2. Urządzenie pozwala na odtwarzanie różnych rodzajów multimediów, takich jak płyty CD, telewizor, gramofon. Co ważne model R-N1000A, podobnie jak wszystkie produkty MusicCast, został specjalnie zaprojektowany w celu zapewnienia wysokiej jakości dźwięku. Pozwala odtwarzać formaty audio o wysokiej rozdzielczości, takie jak ALAC z częstotliwością próbkowania do 96 kHz, WAV oraz FLAC lub AIFF z częstotliwością próbkowania do 384 kHz.

Yamaha MusicCast R-N1000A

Liczne złącza

R-N1000A jest wyposażony w złącze HDMI, które obsługuje zwrotny kanał audio ARC (Audio Return Channel). Dzięki temu można wygodnie podłączyć telewizor za pomocą kabla HDMI i kontrolować podstawowe parametry odtwarzania za pomocą pilota do telewizora. Ponadto amplituner Yamaha ma jedno wejście koaksjalne i dwa wejścia cyfrowe optyczne oraz cztery wejścia analogowe (w tym jedno dla gramofonu) oraz wyjście na subwoofer aktywny. Ważne jest również, że terminale głośnikowe są pozłacane, co zapewnia wysokiej jakości połączenie i minimalizuje utratę jakości sygnału.

System automatycznej korekcji akustyki YPAO™

Opracowana przez Yamahę i zaimplementowana w modelu R-N1000A technika automatycznej korekcji akustyki pomieszczenia YPAO™ (Yamaha Parametric Room Acoustic Optimizer) pozwala stworzyć idealne środowisko akustyczne. Z wykorzystaniem funkcji YPAO™ przeprowadzana jest wyjątkowo precyzyjna korekcja dźwięku – z częstotliwością próbkowania do 192 kHz i 64-bitową rozdzielczością. Technika YPAO™ R.S.C. (Reflected Sound Control) skutecznie kontroluje istotne dla końcowego brzmienia wczesne odbicia, automatycznie optymalizując sposób, w jaki fale akustyczne rozchodzą się w pomieszczeniu. Dzięki temu możesz cieszyć się głębokim i angażującym brzmieniem we własnym salonie.

Legendarne brzmienie Yamaha

Urządzenie powstało w oparciu o legendarną koncepcję projektową firmy Yamaha, czyli ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology). Dzięki temu amplituner zachowuje integralność pod względem brzmienia, łącząc skrupulatnie symetryczny układ obwodów dla lewego i prawego kanału audio oraz bezpośredniość sygnału (zastosowanie możliwie najkrótszych ścieżek sygnałowych) z niskorezonansową obudową o dużej sztywności, wyposażoną w specjalną żywiczną ramę „Art Base”. Niweluje ona niepożądane wibracje, zachowując czystość brzmienia i dużą dynamikę dźwięku.

Wzmocniona podstawa i anty rezonansowe nóżki

Konstrukcja obudowy została wzmocniona przez podwójne dno z masywną żelazną płytą tłumiącą o grubości 1 mm. Eliminuje to różnego typu wibracje, które mogłyby negatywnie wpływać na jakość dźwięku i zwiększa ekspresję szczególnie w zakresie niższych częstotliwości. W modelu R-N1000A zastosowano ponadto nóżki anty rezonansowe, dzięki którym energia drgań jest skutecznie rozpraszana i redukowana. Umożliwia to reprodukcję dźwięku, który pozwala w pełni poczuć rytm i dynamikę odtwarzanej muzyki.

HDMI z ARC i inne przydatne złącza

Amplituner R-N1000A, w odróżnieniu do modelu R-N800A, został wyposażony w złącze HDMI ze zwrotnym kanałem audio ARC (Audio Return Channel). Pozwala to na wygodne podłączenie telewizora kablem HDMI i sterowanie podstawowymi parametrami odtwarzania za pomocą pilota do TV. Amplituner Yamaha ma oprócz tego jedno wejście koaksjalne i dwa wejścia cyfrowe optyczne, a także 4 wejścia analogowe (w tym gramofonowe) oraz wyjście na subwoofer aktywny. Na uwagę zasługują ponadto pozłacane terminale głośnikowe, zapewniające wysokiej jakości połączenie, które zapobiega utracie jakości sygnału.

Najważniejsze cechy:

 • Wysoka jakość dźwięku zapewniona przez zaawansowane podzespoły, zgodna z koncepcją projektową Top-ART
 • Przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Technology Sabre ES9080Q, zapewniający wysoką wartość SNR
 • Funkcja YPAO™-R.S.C. (Reflected Sound Control) – precyzyjna korekcja brzmienia dla uzyskania idealnego środowiska odsłuchowego
 • Złącze HDMI ze zwrotnym kanałem audio (ARC)
 • Kompatybilność z systemem multiroom MusicCast
 • Wbudowane wejście USB-B, obsługujące odtwarzanie DSD 11,2 MHz i PCM 384 kHz
 • Oryginalne zaciski głośnikowe wykonane z czystego mosiądzu, zapewniające stabilne połączenie
 • 4 wejścia analogowe (2 x RCA), w tym wejście gramofonowe
 • 2 wejścia cyfrowe optyczne i 1 wejście koaksjalne

Sekcja wzmacniacza

 • Moc wyjściowa Max Power 145 W + 145 W (8 Ω, 1 kHz, 10 % THD); Dynamic Power per Channel (8/6/4/2 Ω) 140 W / 170 W / 220 W / 290 W; Rated Output Power 100 W + 100 W (8 Ω, 20 Hz—20 kHz, 0.07 % THD)
 • Pasmo przenoszenia 10 Hz-100 kHz 0±1.0 dB, 20-20 kHz 0±0.5 (Pure Direct ON)
 • Stosunek sygnał/szum 100 dB (Pure Direct ON)
 • Zniekształcenia THD 0,07 %

Sekcja sieciowa

 • Radio internetowe Tak
 • Bezprzewodowy streaming AirPlay, Bluetooth
 • Serwisy strumieniujące Deezer, Napster, Pandora, qobuz, Spotify, Tidal
 • Tryb GAPLESS (bez pauz) Tak
 • Sterowanie aplikacją Tak
 • WiFi Tak
 • Odtwarzane formaty plików AAC, FLAC, MP3, WAV, WMA, MPEG-4 AAC, AIFF, DSD
 • FLAC, WAV 192/24 Tak
 • Bluetooth Tak
 • Dodatkowe funkcje
 • Tryb Pure Direct Tak
 • Korekcja tonów Tak
 • Głośniki A/B Tak
 • Pilot Tak
 • Zasilanie
 • Pobór mocy (standby) 0.2 W (Normal standby off); 1.6 W (Wired, Network standby on); 2.0 W (WiFi, Network standby on)

Ogólne

 • Wymiary (S x W x G) mm 435 x 152 x 395 (wysokość z anteną: 233)
 • Waga kg 12.3