Zachęcamy państwa do rejestracji w naszym sklepie! Każdy zalogowany klient dostaje dostęp do indywidualnej oferty cenowej na każdy towar jak i produktów tylko dla zalogowanych, dotyczy to szczególnie kolumn. Uzyskuje również dostęp do historii zamówień i swoich płatności.

TANNOY

TANNOY

Ponad 80 lat inwencji w branży audio

Produkty niewielu firm miały tak duży wpływ na nasze życia, że ich nazwy wchodziły do słowników jako nazwy własne tych innowacyjnych przedmiotów. Występują chlubne wyjątki, takie jak Biro – będący w języku angielskim synonimem długopisu czy Hoover – oznaczający odkurzacz. Natomiast na polu audio, Tannoy wyróżnia się dzięki swojemu sukcesowi w rozwijaniu wczesnych systemów urządzeń rozgłoszeniowych, a następnie potwierdzając swoją reputację w pionierskich rozwiązaniach audio. Słowo Tannoy jest synonimem dźwięku i pojawia się ono w słowniku jako 'system komunikacji wyposażony w głośniki, stosowany do emitowania ogłoszeń w budynkach publicznych'. A określenie 'Over the Tannoy' jest powszechnie stosowane do opisu dokonywania ogłoszeń publicznych.

Tannoy jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych marek audio na świecie, która powstała jako Tulsemere Manufacturing Company w 1926 r. Nazwa pochodzi od prostownika wynalezionego przez założyciela firmy - Guya Fountaina, utworzonego ze stopu tantalu i ołowiu. Ten stop tantalu i ołowiu (Tantalum-Lead Alloy) stał się podstawą słynnej obecnie na całym świecie nazwy Tannoy.

Atlantis Hotel Resort

Ogólnoświatowa obecność

W chwili obecnej Tannoy jest marką, którą można znaleźć nie tylko w domach wyróżniających się entuzjastów hi-fi, lecz również w wielu najbardziej prestiżowych instalacji dźwiękowych na całym świecie. Wśród przykładów znajdziemy Hong Kong Convention Centre, operę w Sydney, teatr London Palladium oraz hotele Bellagio i Hard Rock w Las Vegas, a ostatnio Burj Khalifa i Atlantis Hotel Resort w Dubaju oraz Yas Marina Hotel przy torze F1 w Abu Dhabi F1, aby wymienić tylko kilka. Szkocka siedziba główna firmy usytuowana jest w Coatbridge, w pobliżu Glasgow, gdzie znajduje się od 35 lat. Wszystkie produkty Tannoya są w istocie wciąż opracowywane, konstruowane i tworzone w jego brytyjskiej bazie, tamże ma również miejsce ich produkcja.

Tworzenie nowych produktów zyskało nową energię i pasję, gdy Tannoy stał się częścią holdingu TC Group w 2002 r.

Holding TC Group składa się aktualnie z kilku indywidualnych przedsiębiorstw technologii audio, wśród których znajduje się TC Electronic, lider w segmencie produktów MI i studyjnych, jak również szwedzki specjalista w segmencie wzmocnienia - Lab.gruppen oraz innowatorzy w dziedzinie przetwarzaniu sygnału - Lake. Połączone doświadczenie Tannoya, Lab.gruppen, Lake i TC Electronic umożliwia tym firmom na dzielenie się wynikami badań i rozwiązań, a produkty honorowane nagrodami, takie jak nowa linia Qflex Tanoya stanowią świadectwo tej ekscytującej synergii.

Tannoy Arena Lifestyle

Twórcy True Point Source

Tannoy pozostaje obecnie aktywny w trzech kluczowych sektorach audio: Hi-Fi użytku domowego, instalacjach dźwiękowych i monitorach studyjnych. W każdym z tych sektorów rynku Tannoy kontynuuje wdrażanie w swoich produktach wysoce rozwiniętych pochodne punktowego napędu źródłowego Dual Concentric™ zachowując zasady emitowania dźwięku znajdujące się w oryginalnej koncepcji konstrukcyjnej w tym, że łączy przejrzystą, płynną emisję dźwięku z właściwościami symetrycznej dyspersji punktowego napędu źródłowego (True Point Source). Najnowszy, powszechnie uznany system wzmocnienia dźwięku VQ Series i nowy flagowy głośnik hi-fidelity Kingdom Royal są najlepszymi przykładami tej ewolucji techniki najwyższej jakości bazującej na konsekwentnie rozwijanych zasadach.

TANNOY Revolution XT 8F + AUDIOLAB 6000A Play

TANNOY Revolution XT 8F + AUDIOLAB 6000A Play

11 497,00 zł / Zestaw
(netto: 9 347,15 zł / Zestaw)
TANNOY Revolution XT 8F + TAGA HARMONY HTA-2000B

TANNOY Revolution XT 8F + TAGA HARMONY HTA-2000B

12 397,00 zł / Zestaw
(netto: 10 078,86 zł / Zestaw)
Promocja Cyrus One + kolumny
TANNOY Revolution XT 8F + Cyrus ONE Zintegrowany wzmacniacz

TANNOY Revolution XT 8F + Cyrus ONE Zintegrowany wzmacniacz

11 298,00 zł
9 999,00 zł / Zestaw
(netto: 8 129,27 zł / Zestaw)
TANNOY Revolution XT 8F + ONKYO R-N855 USB DAB+ Wi-Fi

TANNOY Revolution XT 8F + ONKYO R-N855 USB DAB+ Wi-Fi

9 897,00 zł / Zestaw
(netto: 8 046,34 zł / Zestaw)
TANNOY Revolution XT 8F + TAGA HARMONY HTA-1000B

TANNOY Revolution XT 8F + TAGA HARMONY HTA-1000B

9 599,00 zł / Zestaw
(netto: 7 804,07 zł / Zestaw)
TANNOY Revolution XT 8F + Unison Research Unico Due

TANNOY Revolution XT 8F + Unison Research Unico Due

16 697,00 zł / Zestaw
(netto: 13 574,80 zł / Zestaw)
Promocje
TANNOY Revolution XT 8F GLOSS kolumna podłogowa

TANNOY Revolution XT 8F GLOSS kolumna podłogowa

7 498,00 zł
6 998,00 zł / PARA
(netto: 5 689,43 zł / PARA)