Darmowa dostawa od 250zł InPost.  Chcesz coś porównać, zapytać pisz na: sklep@imperiumaudio.pl

Paradigm Founder 80F Kolumna podłogowa klasy

Paradigm Founder 80F Kolumna podłogowa klasy Hi-End

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 5046
 • Producent: PARADIGM
 • Kod producenta: Founder 80F
 • Waga (przybliżona waga gabarytowa): 48 kg
 • Dostępność: Potwierdź dostępność przez e-mail lub telefon Potwierdź dostępność przez e-mail lub telefon
 • Czas realizacji: 2-3 dni
  Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
  Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.

 • Historia ceny
 • Cena netto: 20 243,90 zł / PARA 24 900,00 zł / PARA
 • PARA

Produkty dostępne na naszym magazynie wysyłamy w ciągu 24 godzin

Trusted Shops to 100% ochrony płatności. Każda transakcja ubezpieczona jest do 10000zł i więcej na twoje życzenie.

Wszystkie nasze produkty są nowe, pochodzą od autoryzowanych dystrybutorów i objęte są co najmniej dwuletnią gwarancją.

Wszystkie towary dostępne w naszym magazynie możesz zwrócić w ciągu 14 dni.

WARUNKI GWARANCJI: 2 LATA realizowana w systemie door-to-door przez autoryzowany serwis centralny

Paradigm Founder 80F Kolumna podłogowa klasy Hi-End

Founder to nie jest zwykła kolumna. Każdą część, dużą i małą, potraktowaliśmy tak, jakby była najważniejszym elementem całości. Każdy element został dokładnie zbadany, zaprojektowany, skonstruowany i przetestowany. Nie tylko przetworniki są całkowicie nowe, ale także każde ich elementy, wewnętrzna konstrukcja i kształt obudowy, a nawet nóżki. Nie pozostawiając żadnego elementu bez rozwiązania, stworzyliśmy coś, co jest znacznie wartościowsze niż suma jego części.

Kiedy mówimy „precyzja”, mamy na myśli niuanse, szczegóły i realizm, które są osiągane, gdy przetwornik „robi robotę”. Seria Founder zawiera wiele nowych osiągnięć w projektowaniu, materiałach i inżynierii, aby zapewnić definiujące klasę poziomy wydajności:

Aluminiowo-magnezowo-ceramiczny (AL-MAC™) przetwornik wysokotonowy: jest lżejszy i mocniejszy dzięki naszej specjalnej kombinacji materiałów aluminiowych, magnezowych i ceramicznych. Ma naturalną odporność na niekontrolowany rezonans, dzięki czemu jest znacznie dokładniejszy i bardziej responsywny niż inne konstrukcje. Nie tylko dobrze brzmi na papierze, ale sprawdza się w prawdziwym świecie.

 

Przetwornik średniotonowy z aluminium i magnezu (AL-MAG™): opracowany z myślą o wrażliwości słuchacza. Środek pasma jest pod wieloma względami najważniejszym elementem konstrukcyjnym każdego przetwornika, ponieważ wytwarza najbardziej słyszalne dźwięki, takie jak ludzki głos. Używając aluminium i magnezu, poprawiliśmy jego realizm i dokładność.

Ultrasztywny przetwornik niskotonowy CARBON-X Unibody: aby zachować czystość w najniższych częstotliwościach, stworzyliśmy ultrasztywny, bardzo mocny przetwornik basowy wykonany z włókna węglowego wzbogaconego minerałami. Jest uformowany z jednego elementu, aby zachować kontrolę przy największych objętościach. W połączeniu z naszą opatentowaną technologią ART Surround, jest zarówno szczegółowy, jak i potężny.

 

 

mieszczenie nowoczesnej technologii w kolumnie nic nie znaczy, jeśli korzyści nie docierają do Twoich uszu. Zajmując się każdym komponentem, nasi inżynierowie upewnili się, że można było usłyszeć efekty ich ciężkiej pracy w każdym środowisku.

Oblate Spherical Waveguide (OSW™): nasze badania nad ewolucją nowoczesnych wnętrz domowych doprowadziły nas do stworzenia falowodu OSW™. Ta unikatowo ukształtowana część jest używana w przetwornikach wysokotonowych i średniotonowych marki Founder. Utrzymując skupienie dźwięku na obszarze odsłuchu, mniej dźwięku przedostaje się na boki, gdzie może zostać podbity przez odbicia od powierzchni. To sprawia, że Founder jest idealny do dużych pomieszczeń na otwartym planie z odblaskowymi powierzchniami, takimi jak okna i drewniane podłogi. OSW™ zapewnia lepszy dźwięk tam, gdzie chcesz, i mniej rozpraszający dźwięk tam, gdzie go nie potrzebujesz. Prawdziwe rozwiązania dla prawdziwego życia.

Soczewka z perforowanym wyrównywaniem fazy (PPA™): aby chronić przetworniki wysokotonowe i średniotonowe marki Founder, opracowaliśmy perforowaną soczewkę do wyrównywania fazy (PPA™). Nie tylko pięknie wygląda, ale zapewnia, że wszystkie częstotliwości docierają do uszu słuchacza w tym samym czasie. To dodaje do realistycznej i precyzyjnej prezentacji Założyciela marki Paradigm. Dzięki temu idealnie nadają się do słuchania z większej odległości bez utraty jakości dźwięku i szczegółów w pomieszczeniu.

Cascade Fusion Bracing: kolumny głośnikowe powinny być widoczne i niesłyszalne. Aby zapewnić, że sygnał wyjściowy przetwornika jest całkowicie bezbarwny, opracowaliśmy Cascade Fusion Bracing. Ta opatentowana technika produkcji wykorzystuje wzmocniony i uszczelniony podłużny wspornik z kaskadowymi podporami, który służy jako podstawa naszej szafy. „Skóra” lub „tuleja” jest następnie zawijana i łączona w celu utworzenia ultrasztywnej obudowy w kształcie siatki, wolnej od niepożądanych rezonansów i wibracji. Musisz to odsłuchać, żeby w to uwierzyć.

Zaawansowany system Shock-Mount™: aby zmniejszyć zniekształcenia i jeszcze bardziej zmaksymalizować wydajność przetwornika, stworzyliśmy Advanced Shock-Mount System™ zarówno dla osprzętu do montażu przetwornika, jak i dla nóżek obudowy. Głośniki są izolowane mechanicznie od przedniej ścianki, a nóżki od obudowy. W ten sposób żadne wibracje nie są przenoszone ze sterownika do obudowy, z szafy na sterownik ani między obudową, a podłogą. Nóżki można regulować nawet od góry, bez przesuwania lub przechylania głośnika, zapewniając idealnie równe oparcie na każdej powierzchni. W zestawie wymienny osprzęt do podłóg pokrytych wykładziną i parkietu.

ARC Genesis: spędziliśmy dziesięciolecia, udoskonalając nasz wiodący w swojej klasie System Korekty Akustyi Pomieszczenia Anthem Room Correction (ARC) do jej najnowszej iteracji, ARC Genesis. W tym czasie zebraliśmy tysiące danych, aby dowiedzieć się, jak współdziałają pokoje i kolumny. Dziś możemy używać ARC Genesis do nich wszystkich, ale eliminując szkodliwe skutki w pomieszczeniu i maksymalizując wydajność, aby stworzyć czystszy, dokładniejszy dźwięk w każdym środowisku odsłuchowym. Dowiedz się, jak wykorzystaliśmy tę wielokrotnie nagradzaną technologię w naszym nowym flagowym modelu Founder!

 

Szczegółowość, klarowność, dokładność, wierność - to często rzucane słowa, aby wskazać jakość dźwięku, ale co z ilością? Odtworzenie występu na żywo wymaga dynamiki lub umiejętności odtwarzania cichych dźwięków, głośnych dźwięków i wszystkiego pomiędzy. Przyjrzyjmy się, jak seria Founder odtwarza najszerszą i najpotężniejszą dynamikę.

Zwiększenie użytecznej mocy wyjściowej poprzez zmniejszenie zniekształceń: kolumny, które potrafią naprawdę „grać głośno”, robią to, ponieważ nie mają słyszalnych zniekształceń. Zniekształcenia są tym, co sprawia, że dźwięk jest szorstki i męczący. Technologie założyciela eliminują te niepożądane elementy, dzięki czemu można zwiększyć głośność. Dzięki większej użytecznej wydajności Founder może nie tylko odtworzyć najsubtelniejsze niuanse, ale może też zaskoczyć, kiedy tego chcesz.

Komponenty o wysokiej wydajności i wysokiej sprawności: „nie ma mocy bez kontroli”. Ten słynny cytat stoi za wszystkim, co robimy. Wszystkie komponenty przetwornika zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej mocy i wysokiej wydajności. Magnesy o dużej gęstości mocy, otoczenie stożka o dużym wychyle i wielowarstwowe cewki drgające współpracują ze sobą, tworząc możliwie najszersze spektrum dynamiczne. Chłodzone ferrofluidem przetworniki wysokotonowe utrzymują wszystko skomponowane podczas najbardziej wymagających fragmentów muzycznych lub intensywnych scen akcji. Nasze konstrukcje zwiększyły użyteczną powierzchnię stożka, zachowując ten sam rozmiar, co konkurencyjne produkty. Większa wydajność i mniejszy rozmiar mogą być tylko dobrą rzeczą.

Obsługa dwóch wzmacniaczy + konstrukcja hybrydowa: wszystkie modele z serii Founder mogą być wyposażone w bi-amp lub bi-wire, aby w pełni wykorzystać dostarczaną energię elektryczną. Nasz flagowy model zawiera wewnętrzny wzmacniacz o mocy 1000W zasilający trzy potężne przetworniki basowe. Dzięki temu wzmacniacze mocy systemu mogą sterować średnimi i wysokimi częstotliwościami przy mniejszym wysiłku. Pozwoliło nam to również zintegrować ARC Genesis w celu dostrojenia basu niezależnie od reszty systemu. Dzięki temu użytkownik może zastosować dowolną markę elektroniki. Ale wiemy, że dokonają właściwego wyboru i uczynią z tego hymn.

 

 

Kolumny z serii Founder są kulminacją naszego dążenia do perfekcji. Wiążą nasze pochodzenie z pasją, patrząc w przyszłość. Stanowi to punkt zwrotny dla marki Paradigm w dążeniu do doskonałości.

 

 

Specyfikacja:

 • Typ / Konstrukcja Kolumna podłogowa
 • 2.5-drożna, 4 przetworniki z bass-reflexem
 • Moc 15 - 220W (zalecana moc wzmacniacza)
 • 180W (maksymalna moc wejściowa)
 • Pasmo przenoszenia 0 Hz - 23 kHz (±2dB) w osi
 • 50 Hz - 20 kHz (±2dB) 30° poza osią
 • Zwrotnica 2 stopnia elektro-akustyczna @ 1.8 kHz (tweeter)
 • 2 stopnia @ 500 Hz (bass)
 • Impedancja Kompatybilna z 8 ohm
 • Efektywność 93 dB (w pomieszczeniu)
 • 90 dB (w komorze bezechowej)
 • Przetwornik wysokotonowy 1 x 25 mm, przetwornik AL-MAC™ ze spłaszczonym sferoidalnym falowodem (OSW™) i perforowaną soczewką (PPA™), chłodzone / tłumione ferrofluidem
 • Przetwornik średnio-niskotonowy 1 x 152 mm, ultrawysokiego wychyłu stożek z technologią AL-MAG™, perforowana soczewka (PPA™), technologia Active Ridge
 • (ART™) trzeciej generacji z wertykalnym systemem mocującym, izolowany system mocujący SHOCK-MOUNT™
 • 1.5” wysokotemperaturowa wielowarstwowa cewka drgająca z wentylowanym formierzem Apical™
 • Przetwornik niskotonowy 2 x 152 mm, ultrawysokiego wychyłu stożek z technologią CARBON-X™, technologia Active Ridge (ART™) trzeciej generacji z
 • wertykalnym systemem mocującym, izolowany system mocujący SHOCK-MOUNT™
 • Wymiary (W x S x G) 97.1 x 29.8 x 35.6 cm
 • Waga 23.6 kg / szt.