Darmowa dostawa od 250zł InPost.  Chcesz coś porównać, zapytać pisz na: sklep@imperiumaudio.pl

Indiana Line Tesi 6 Kolumny podłogowe

Indiana Line Tesi 6 Kolumny podłogowe

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 4986
 • Producent: Indiana Line
 • Kod producenta: Tesi6
 • Waga (przybliżona waga gabarytowa): 36 kg
 • Dostępność: Dostępny w naszym magazynie Dostępny w naszym magazynie
 • Czas realizacji: 24h
  Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
  Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.

 • Historia ceny
 • Cena netto: 3 413,01 zł / PARA 4 198,00 zł / PARA
 • PARA

Produkty dostępne na naszym magazynie wysyłamy w ciągu 24 godzin

Trusted Shops to 100% ochrony płatności. Każda transakcja ubezpieczona jest do 10000zł i więcej na twoje życzenie.

Wszystkie nasze produkty są nowe, pochodzą od autoryzowanych dystrybutorów i objęte są co najmniej dwuletnią gwarancją.

Wszystkie towary dostępne w naszym magazynie możesz zwrócić w ciągu 14 dni.

WARUNKI GWARANCJI: 2 LATA realizowana w systemie door-to-door przez autoryzowany serwis centralny

Indiana Line Tesi 6 Kolumny podłogowe

Tesi 6 to flagowe, trzy-drożne kolumny podłogowe – najbardziej zaawansowane z modeli tworzących nową generację linii Tesi. W portfolio Indiana Line – producenta z włoskim rodowodem i długą tradycją konstruowania głośników – te modele zastępują cenione Tesi 661. Wprowadzają przy tym szereg innowacyjnych rozwiązań, które śmiało można określić jako rewolucyjne. Zmiany te idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem materiałów – co jest znakiem rozpoznawczym marki – dzięki czemu możliwe stało się zachowanie atrakcyjnej ceny. Nowe Tesi 6 to kolumny wyrafinowane technicznie, ale też proste i maksymalnie wydajne. Odznaczają się czystym, otwartym i precyzyjnym dźwiękiem – wykraczającym ponad standardy tej półki. Będą więc świetnym wyborem dla każdego, kto chce cieszyć się nowoczesnym, uniwersalnym i szlachetnym brzmieniem.

Starannie zaprojektowana, solidnie wzmocniona obudowa

Obudowa kolumny Tesi 6 wyróżnia się nie tylko elegancką i uniwersalną formą. Patrząc od wewnątrz: to przemyślany i starannie dopracowany projekt. Całą konstrukcję wzmocniono siecią wręg, które minimalizują drgania ścian i redukują fale stojące. Ponadto wydzielono też niezależną, odizolowaną komorę dla przetwornika średnio-tonowego, co przekłada się na wyraźną poprawę klarowności i przestrzenności brzmienia – zwłaszcza w zakresie średnich tonów.

Cztery dopracowane przetworniki

Za brzmienie Tesi 6 odpowiadają cztery przetworniki. Na szczycie kolumny umieszczono 26-milimetrową kopułkę wysokotonową, wyposażoną w unikalną, radialną komorę tłumiącą i mocny magnes neodymowy. Głośnik wysokotonowy odznacza się też nowym, prostokątnym frontem, który wizualnie nawiązuje do linii Diva, a także poprawia dyspersję sopranów. Pod kopułką znajduje się bateria trzech przetworników, którą tworzą dwa głośniki niskotonowe i średniotonowy. Wyposażono je w membrany wykonane z polipropylenu domieszkowanego miką. Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać jeszcze bardziej dynamiczne i zrównoważone brzmienie.

Polipropylenowe membrany z miką

Poprzednia generacja kolumn Tesi korzystała z midwooferów z membranami wytworzonymi z celulozowej pulpy. W nowej odsłonie z powodzeniem zastosowano elementy wykonane z polipropylenu domieszkowanego miką, która zwiększa sztywność membrany i poprawia jej tłumienie. Dzięki temu Tesi 6 potrafią z jeszcze większą precyzją oddawać detale i niuanse.

Innowacyjne zawieszenie Dual-Wave

Kolejną istotną zmianą w konstrukcji Tesi 6 jest innowacyjne zawieszenie Dual-Wave, stosowane wcześniej we flagowej linii kolumn Diva. Wyposażono w nie dwa przetworniki niskotonowe oraz głośnik średniotnowy, dzięki czemu skutecznie poszerzono zakres ich liniowej pracy oraz zmniejszono zniekształcenia w zakresie basu. To przekłada się na zdecydowanie lepsze brzmienie – z czystszym, mocniejszym basem i precyzyjniej artykułowaną średnicą. Słychać to zwłaszcza w utworach obfitujących w partie instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych.

Nowe układy magnetyczne przetworników

Układy magnetyczne przetworników nisko- i średniotonowych zaprojektowano i zoptymalizowano z wykorzystaniem nowoczesnych metod projektowych. Dzięki temu charakteryzują się dużym skokiem lliniowym oraz utrzymują stabilne parametry w szerokim zakresie amplitudy i częstotliwości. Ponadto użyto w nich większych niż w poprzednim modelu napędów magnetycznych, co dodatkowo poprawiło dynamikę odtwarzanego dźwięku. Co ważne – indukcyjność napędów jest linearyzowana za pomocą aluminiowych pierścieni, instalowanych we wszystkich trzech przetwornikach. To zapewnia czyste, bardziej klarowne brzmienie – także na wysokim poziomie głośności.

Udoskonalona zwrotnica

Tesi 6 wyposażono również w nową, wysoce zoptymalizowaną zwrotnicę. Jej topologię i parametry precyzyjnie dostosowano do obudowy i przetworników, korzystając z wyspecjalizowanej aparatury pomiarowej. Równolegle zastosowano w niej komponenty o jakości zbliżonej do tych wykorzystywanych w linii Diva. Pozwoliło to zmniejszyć straty mocy oraz uzyskać wyrównane pasmo przenoszenia, a także wysoką efektywność. Minimum impedancyjne na poziomie 4 omów sprawia, że Tesi 6 mogą efektywnie współpracować z niemal każdym dostępnym na rynku wzmacniaczem.

Skierowany w dół port bas-refleks

Podobnie jak pozostałe flagowe kolumny z wszystkich serii Indiana Line, tak i Tesi 6 wyposażono w skierowany ku dołowi port bas-refleksu. To przemyślane rozwiązanie jest korzystniejsze niż umieszczenie portu z tyłu bądź przodu obudowy. Po pierwsze – ułatwia odpowiednie ustawienie kolumny, której nie trzeba odsuwać od ściany. Po drugie – zapobiega emisji rezonansów wewnętrznych obudowy bezpośrednio w stronę słuchacza, co może mieć miejsce w przypadku portu skierowanego do przodu. Mało tego – bliskość podłogi korzystnie działa na energię basu, który zyskuje większą dynamikę i głębię.

Uniwersalna stylistyka

Wizualnie Tesi 6 stawiają na ponadczasową elegancję. Wykończone dobrej jakości PVC, są dostępne w trzech uniwersalnych wersjach kolorystycznych: białej, czarnej (czarny dąb) i mokka. Dzięki temu z łatwością wkomponują się we wnętrza o różnorodnej stylistyce. Atrakcyjny design podkreślają też lekko zaokrąglone rogi obudowy oraz dostępna w zestawie maskownica z magnetycznym mocowaniem.

Specyfikacja Techniczna:

 • Typ / rodzaj kolumny: 3-drożna / podłogowa
 • Obudowa / położenie portu: Bass-Reflex / spód
 • Przetwornik wysokotonowy: 26 mm, materiałowa kopułka
 • Przetwornik średniotonowy: 1 x 160 mm, mica-polypropylene cone
 • Przetwornik niskotonowy: 2 x 160 mm, mica-polypropylene cone
 • Pasmo przenoszenia: 35 - 22 000 Hz
 • Skuteczność (2.83V/1m): 92 dB
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy: 300 / 3000 Hz
 • Impedancja: 4 - 8 Ohm
 • Rekomendowana moc wejściowa: 30 - 160 W
 • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 942 x 180 x 300 mm
 • Waga: 15.6 kg