Darmowa dostawa od 250zł InPost.  Chcesz coś porównać, zapytać pisz na: sklep@imperiumaudio.pl

Indiana Line Tesi 2 Kolumny podstawkowe

Indiana Line Tesi 2 Kolumny podstawkowe

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 4990
 • Producent: Indiana Line
 • Kod producenta: Tesi2
 • Waga (przybliżona waga gabarytowa): 8 kg
 • Dostępność: Dostępny w naszym magazynie Dostępny w naszym magazynie
 • Czas realizacji: 24h
  Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
  Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.

 • Historia ceny
 • Cena netto: 1 217,89 zł / PARA 1 498,00 zł / PARA
 • PARA

Produkty dostępne na naszym magazynie wysyłamy w ciągu 24 godzin

Trusted Shops to 100% ochrony płatności. Każda transakcja ubezpieczona jest do 10000zł i więcej na twoje życzenie.

Wszystkie nasze produkty są nowe, pochodzą od autoryzowanych dystrybutorów i objęte są co najmniej dwuletnią gwarancją.

Wszystkie towary dostępne w naszym magazynie możesz zwrócić w ciągu 14 dni.

WARUNKI GWARANCJI: 2 LATA realizowana w systemie door-to-door przez autoryzowany serwis centralny

Indiana Line Tesi 2 Kolumny podstawkowe

Tesi 2 to mniejsza z dwóch kolumn podstawkowych dostępnych w nowej generacji linii Tesi marki Indiana Line. Jej konstrukcja bazuje na cenionym modelu Tesi 241, ale wprowadza do jego projektu nowoczesne rozwiązania technologiczne zaczerpnięte z topowej linii Diva. Co istotne – wszystkie innowacje zastosowano w zgodzie z charakterystyczną dla producenta regułą racjonalnego wykorzystania podzespołów. Dzięki temu Tesi 2 nie tylko zapewnia czysty i otwarty dźwięk, ale także zachowuje atrakcyjną cenę. To znakomity wybór dla melomanów poszukujących prostych, stylowych głośników o wielkich możliwościach i uniwersalnym przeznaczeniu. Bo dzięki przemyślanej i dopracowanej konstrukcji Tesi 2 sprawdzają się nie tylko jako głośniki efektowe do kina domowego, ale przede wszystkim w charakterze niewielkiego, lecz wydajnego systemu stereo.

Usztywniona obudowa z portem bas-refleks

Obudowa Tesi 2 została wykonana z dbałością o każdy detal, a przy tym dodatkowo wzmocniona od wewnątrz, co skutecznie niweluje niepożądane wibracje ścian i minimalizuje powstawanie fal stojących. Taki zabieg wyraźnie poprawia klarowność i przestrzenność brzmienia, zwłaszcza w zakresie tonów średnich. Port bas-refleksu został umieszczony w tylnej ściance kolumny, co ułatwia regulację niskich tonów. Wystarczy dosunąć kolumnę do ściany, aby nieco wzmocnić jej brzmienie w tym zakresie. Co przypadku kolumn podstawkowych może mieć duże znaczenie – zwłaszcza dla słuchaczy szukającego mocniejszego, bardziej stanowczego basu.

Dwa starannie dopracowane przetworniki

Za brzmienie Tesi 2 odpowiadają dwa wydajne, dopracowane przetworniki – 26-milmetrowy tweeter oraz nisko-średnio tonowiec o średnicy 120 mm. Głośnik wysokotonowy odznacza się nowym, prostokątnym frontem, który wizualnie nawiązuje do topowej linii Diva, a do tego wspomaga właściwą dyspersję sopranów. Mid woofer natomiast korzysta z polipropylenowej membrany z domieszką miki. Dzięki temu konstruktorzy uzyskali bardziej spójne brzmienie we wszystkich zakresach pasma.

Polipropylenowa membrana z miką

Wykonana z polipropylenu domieszkowanego miką membrana przetwornika nisko-średnio tonowego ma kluczowe znaczenie dla brzmienia Tesi 2. Dzięki zastosowaniu właśnie takich tworzyw odznacza się wysoką sztywnością i optymalnym tłumieniem, co przekłada się na bardziej szczegółowy, angażujący dźwięk. Mało tego – mid woofer wyposażono też nową, lekką nakładkę przeciwpyłową, która zapewnia szerokie rozpraszanie średnich częstotliwości.

Zawieszenie górne Dual-Wave

Innowacyjne, autorskie górne zawieszenie Dual-Wave marka Indiana Line po raz pierwszy zastosowała w swojej flagowej linii Diva. Teraz trafiło ono także do kolumn Tesi. W górny resor Dual-Wave wyposażono przetwornik nisko-średniotonowy. Takie rozwiązanie wyraźnie poszerzyło zakres jego liniowej pracy oraz skutecznie zmniejszyło zniekształcenia w zakresie basu. To wszystko przekłada się na słyszalnie lepsze brzmienie – z mocniejszym, bardziej klarownym basem i lepiej artykułowaną średnicą. Najłatwiej usłyszeć to w utworach instrumentalnych – obfitujących w partie perkusyjne, smyczkowe czy strunowe.

Udoskonalony układ napędowy mid-woofera

Także układ magnetyczny przetwornika nisko-średniotonowego został zaczerpnięty z linii Diva. Charakteryzuje się on dużym skokiem liniowym oraz zdolnością utrzymywania stabilnych parametrów w jak najszerszym zakresie częstotliwości. W dodatku zastosowano w nim większe niż w poprzednim modelu napędy magnetyczne, co poprawiało dynamikę odtwarzanego basu. Co istotne – za linearyzację indukcyjności napędu odpowiedzialny jest aluminiowy pierścień umieszczony w midwooferze. Dzięki temu dźwięk odznacza się świetną klarownością nawet przy zaskakująco dużej –  jak na rozmiary konstrukcji – głośności odsłuchu.

Przeprojektowana zwrotnica

Tesi 2 korzysta z nowej, wysoce zoptymalizowanej zwrotnicy. Jej topologia i parametry zostały starannie dobrane pod kątem wielkości kolumny i zastosowanych przetworników. Co więcej – w jej konstrukcji użyto komponentów o jakości zbliżonej do tych stosowanych w linii Diva. To wszystko pozwoliło zmniejszyć straty mocy oraz osiągnąć wyrównane pasmo przenoszenia i niski poziom głośności. Jednocześnie zachowano wysoką efektywność kolumn. Dzięki temu Tesi 2 mogą skutecznie współpracować z każdym wzmacniaczem oferującym moc wynoszącą od 30 do 80 W.

Uniwersalna stylistycznie konstrukcja

Tesi 2 to kompaktowe kolumny o eleganckim, uniwersalnym wyglądzie. Ich starannie uformowane obudowy z lekko zaokrąglonymi rogami wykończono wysokiej jakości winylem. Dostępne w trzech kolorach – białym, czarnym i mokka – doskonale dopasują się do wnętrz o różnym wystroju. A ponadto – w zestawie z głośnikami znajdują się także stylowe maskownice magnetyczne.

Dane techniczne

 • Typ / rodzaj kolumny 2-drożna / podstawkowa
 • Układ / położenie portu bas refleks / tył
 • Wykorzystywane przetworniki nisko-średniotonowy:: 1 x 120 mm, mica-polypropylene cone, wysokotonowy: 26
 • mm, materiałowa kopułka
 • Pasmo przenoszenia 55 – 22000 Hz
 • Czułość napięciowa (2,8 V/1 m) 90 dB
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy 2400 Hz
 • Bi-wiring / bi-amping nie
 • Impedancja obciążenia wzmacniacza 4 – 8 omów
 • Sugerowana moc wzmacniacza 30 – 80 W
 • Wymiary (W x S x G) 245 × 140 ×180
 • Kolor biały, czarny, mocha
 • Masa 3 kg