Darmowa dostawa od 250zł InPost.  Chcesz coś porównać, zapytać pisz na: sklep@imperiumaudio.pl

Indiana Line DIVA 5 Kolumny podłogowe

Indiana Line DIVA 5 Kolumny podłogowe

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 4856
 • Producent: Indiana Line
 • Kod producenta: DIVA5
 • Waga (przybliżona waga gabarytowa): 28 kg
 • Dostępność: Dostępny już wkrótce Dostępny już wkrótce
 • Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
  Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.

 • Historia ceny
 • Cena netto: 3 656,91 zł / PARA 4 498,00 zł / PARA
 • PARA

Produkty dostępne na naszym magazynie wysyłamy w ciągu 24 godzin

Trusted Shops to 100% ochrony płatności. Każda transakcja ubezpieczona jest do 10000zł i więcej na twoje życzenie.

Wszystkie nasze produkty są nowe, pochodzą od autoryzowanych dystrybutorów i objęte są co najmniej dwuletnią gwarancją.

Wszystkie towary dostępne w naszym magazynie możesz zwrócić w ciągu 14 dni.

WARUNKI GWARANCJI: 2 LATA realizowana w systemie door-to-door przez autoryzowany serwis centralny

Indiana Line DIVA 5 Kolumny podłogowe

Tradycje marki Indiana Line sięgają 1977 roku. Przez wiele lat funkcjonowania na rynku zdążyła ona wyrobić sobie miano jednej z najważniejszych włoskich marek w branży audio. W ofercie produktowej tej firmy znajdziemy kolumny głośnikowe oraz głośniki instalacyjne, a celem projektantów Indiana Line niezmiennie pozostaje połączenie najwyższej jakości i racjonalnego wykorzystania podzespołów. Rezultatem są konstrukcje, które przewyższają głośniki z podobnego przedziału cenowego.

Podłogowa kolumna głośnikowa Indiana Line Diva 5

Model Diva 5 to solidnie wykonana 2,5-drożna kolumna podłogowa, pochodząca z najbardziej zaawansowanej serii kolumn głośnikowych marki Indiana Line. Diva 5 wzorowana jest na modelu Diva 552. Wraz z nowym projektem wprowadzono jednak wiele znaczących ulepszeń, dzięki którym Diva 5 zapewnia jeszcze lepsze brzmienie, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Zmieniono m.in. kształt obudowy i zastosowano nowe przetworniki elektroakustyczne. Nowe jest także wykończenie, które w połączeniu ze smukłymi kształtami kolumny sprawia, że Diva 5 doskonale wpasuje się w aranżację każdego pomieszczenia.

Czyste i naturalnie brzmiące wysokie tony

W modelu Diva 5 zastosowano nową konstrukcję przetwornika wysokotonowego. Podobnie jak w kolumnie głośnikowej Diva 552 ma on 26-milimetrową kopułkę. Wyróżnia się jednak nowym, aluminiowym frontem, który pokryty jest gumową warstwą, odpowiedzialną za rozpraszanie wysokich tonów. Rozwiązanie to zapewnia szeroką scenę dźwiękową i pozwala skutecznie wypełnić pomieszczenie wysokimi tonami. Tweeter został dodatkowo wyposażony w unikalną tylną komorę wytłumiającą (Radial Venting Chamber). Ma ona kształt pierścienia, który otacza cewkę. Pozwala to uzyskać naturalne brzmienie sopranów, bez podbarwień, a ponadto pomaga uniknąć niepożądanych rezonansów.

Przetworniki z membraną Curv

Przetworniki niskotonowy i nisko-średniotonowy w modelu Diva 5 mają średnicę 150 mm. Wykorzystują wykonywane na specjalne zamówienie membrany z materiału o nazwie Curv (kompozyt polipropylenowy). W porównaniu z papierową membraną, wykorzystanie takiej konstrukcji membrany w przetworniku niskotonowym zapewnia bardziej neutralne i precyzyjne brzmienie basu. Rozwiązanie to zwykle stosowane jest w bardziej zaawansowanych, droższych modelach. Pozwala uzyskać dużą sztywność przy zachowaniu minimalnego poziomu zniekształceń.

Górne zawieszenie Dual-Wave

W przetwornikach elektroakustycznych z membranami Curv zastosowano górny resor Dual-Wave. To autorskie rozwiązanie Indiana Line poszerza zakres liniowej pracy głośnika niskotonowego i nisko-średniotonowego, a jednocześnie zmniejsza zniekształcenia w zakresie niskiego basu i poprawia artykulację średnicy. Przekłada się to na lepsze brzmienie, szczególnie instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych. Wspomniane przetworniki mają ponadto nowe kosze, z bardziej opływowym żebrowaniem, które stawia mniejszy opór powietrzu za membraną i redukuje rezonanse.

Optymalnie zaprojektowane

Układy magnetyczne zastosowanych w kolumnie głośnikowej Diva 5 przetworników średnio- i niskotonowych zostały zoptymalizowane komputerowo metodą elementów skończonych (FEA, od ang. Finite Element Analysis), a ponadto wykorzystują specjalne pierścienie linearyzujące indukcyjność. Zastosowane rozwiązania pozwoliły uzyskać bardziej czytelny i klarowny dźwięk, nawet przy dużej głośności, niezależnie od gatunku odtwarzanej muzyki. Dzięki minimum impedancyjnemu wynoszącemu 4 omy kolumny Diva 5 są na tyle uniwersalnymi konstrukcjami, że mogą współpracować praktycznie z każdym wzmacniaczem.

Solidna obudowa bass reflex

Model Diva 5 ma elegancką dwuczęściową obudowę bass reflex z wylotem tunelu ulokowanym na panelu frontowym o grubości aż 30 mm, co zapewnia kolumnie stabilność mechaniczną i zapobiega powstawaniu niepożądanych drgań, a ponadto przyczynia się do uzyskania przejrzystego brzmienia. Front jest lekko odchylony do tyłu – został osadzony płycej na dole, a głębiej na górze kolumny. Jest to unikalne rozwiązanie, niestosowane w kolumnach popularnych producentów, oferowanych w podobnym segmencie cenowym.

Atrakcyjny design

Atrakcyjny design modelu Diva 5 podkreśla mocowana magnetycznie, transparentna akustycznie maskownica w czarnym kolorze. Panel frontowy kolumny pomalowany jest matowym lakierem (czarnym lub białym – zależnie od wersji kolorystycznej), a reszta skrzyni pokryta jest okleiną z PVC. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne modelu Diva 5: czarna (z czarnym frontem) lub dębowa (z białym frontem). Całość spoczywa na solidnych nóżkach odlewanych z aluminium, które nadają kolumnie szlachetnego wyglądu i zapewniają jej stabilność.

Dane techniczne:

 • Typ / rodzaj kolumny 2,5-drożna / podłogowa
 • Układ / położenie portu bas refleks / przód
 • Wykorzystywane przetworniki nisko-średniotonowy: 1 x 150 mm, Curv polipropylen, niskotonowy: 1 x 150 mm, Curv polipropylen, wysokotonowy: 26 mm, jedwabna kopułka
 • Pasmo przenoszenia 40 – 23000 Hz
 • Czułość napięciowa (2,8 V/1 m) 90 dB
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy 400 / 2800 Hz
 • Bi-wiring / bi-amping nie
 • Impedancja obciążenia wzmacniacza 4 – 8 omów
 • Sugerowana moc wzmacniacza 30 – 130 W
 • Wymiary (W x S x G) 857 x 200 x 275
 • Kolor czarny, dębowy
 • Masa 13,1 kg