Darmowa dostawa od 250zł InPost.  Chcesz coś porównać, zapytać pisz na: sklep@imperiumaudio.pl

FYNE AUDIO F502 + Tangent PowerAmpster II + PreAmp II DUAL MONO 2x 200W

FYNE AUDIO F502 GLOSS kolumny podłogowe

 • Sprzedawane kolumny są NOWE, dostarczone kolumny będą oryginalnie zapakowane
 • Dwa lata gwarancji polskiego dystrybutora
 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 4843
 • Producent: Fyne Audio
 • Kod producenta: F502_HG_AmpsterII
 • Waga (przybliżona waga gabarytowa): 67 kg
 • Dostępność: Dostępny w naszym magazynie Dostępny w naszym magazynie
 • Czas realizacji: 24h
  Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
  Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.

 • Historia ceny
 • Cena netto: 9 877,24 zł / Zestaw 12 149,00 zł / Zestaw
 • Zestaw

Produkty dostępne na naszym magazynie wysyłamy w ciągu 24 godzin

Trusted Shops to 100% ochrony płatności. Każda transakcja ubezpieczona jest do 10000zł i więcej na twoje życzenie.

Wszystkie nasze produkty są nowe, pochodzą od autoryzowanych dystrybutorów i objęte są co najmniej dwuletnią gwarancją.

Wszystkie towary dostępne w naszym magazynie możesz zwrócić w ciągu 14 dni.

WARUNKI GWARANCJI: 2 LATA realizowana w systemie door-to-door przez autoryzowany serwis centralny

FYNE AUDIO F502 + Tangent PowerAmpster II + PreAmp II DUAL MONO 2x 200W

Kolumna F502 to flagowy produkt z serii F500, zapewniający klarowność, artykulację oraz potężny bas charakterystyczne dla swej serii. Przeznaczona jest ona do większych pomieszczeń odsłuchowych, jednakże również w mniejszych pomieszczeniach i na niewielkim poziomie głośności zadziwi ona potężnym zakresem dynamicznym. Izotropowe promieniowanie energii o stałej kierunkowości źródła punktowego zapewnione jest przez opatentowany przez nas przetwornik IsoFlare™ o średnicy 200 mm (8 cali), zapewniający doskonałe obrazowanie stereo, nawet poza osią. Odpowiedni przetwornik basowy o średnicy 200 mm (8 ") umieszczony jest w 64-litrowej komorze zapewniającej zapierające dech w piersiach wrażenia podczas odtwarzania muzyki lub filmów. Idealna dla średnich i dużych pomieszczeń, kolumna F502 jest dostarczana jest z dedykowanym cokołem wyposażonym w opracowany przez nas dyfuzor Tractrix BassTrax™, który równomiernie rozprowadza energię basu po całym pomieszczeniu.

Luksusowo wykończona obudowa w nowoczesnej stylistyce dostępna jest w wykończeniu z forniru z prawdziwego drewna w kolorze ciemnego lub czarnego dębu. Jej estetyczna atrakcyjność podkreślana jest poprzez lekko zakrzywione panele przednie i tylny, co ma tę dodatkową zaletę, że osiągi akustyczne pozbawiane są efektów przebarwienia.

POZNAJ LINIĘ F500

Linia F500 skonstruowana jest wokół jednostki przetwornika źródła punktowego IsoFlareTM; stworzonego przy użyciu technologii, przy której opracowaniu miał duży udział nasz dyrektor techniczny, Dr. Paul Mills. Nasz zespół techniczny, odpowiedzialny za osiągi audio i konstrukcję mechaniczną tego typu przetworników, ma wieloletnie doświadczenie w tych dziedzinach. Połączenie przetwornika IsoFlare™ Fyne Audio za sztywną obudową, ze zmyślnie zaprojektowanym systemem portów, zapewnia optymalną wydajność w pomieszczeniu odsłuchowym.

W modelu podłogowym linii F500 zastosowane są sztywne cokoły MDF z dużymi kolcami zapewniającymi stabilność, gwarantujące stabilne basy oraz jeszcze doskonalsze obrazowanie stereofoniczne. Dodatkowo kolce można regulować od góry, co ułatwia wypoziomowanie kolumny. Obudowy wykonane są z fornirów z prawdziwego drewna i są dostępne w kolorze ciemnego lub czarnego dębu.

SYSTEM PORTÓW BASSTRAX™

W modelach półkowych i podłogowych stosowane są wewnętrzne systemy portów emitujących dźwięk do dołu. Poniżej portu znajduje się dyfuzor profilowy marki Tractrix (sprawa patentowa w toku) zamieniający płaskie czoło fali opuszczającej tunel w falę rozszerzającą się do postaci sferycznej i opuszczającej konstrukcję już w kącie 360˚, dzięki czemu energia dystrybuowana jest równomiernie w pomieszczeniu odsłuchowym. Ta pomysłowa konstrukcja sprawia, że kolumna jest mniej wrażliwa na usytuowanie jej w pomieszczeniu.

ZWROTNICA

Bezstratne, laminowane induktory rdzeniowe i polipropylenowe kondensatory klasy audiofilskiej są stosowane w zwrotnicach serii F500. Rezultatem jest wyjątkowo czysta ścieżka sygnału i bardzo niskie straty w zwrotnicy, co zapewnia najlepsze rozdzielczość szczegółów i muzyczną artykulację.

KINO DOMOWE

Linia F500 imponuje zarówno podczas odtwarzania filmów jak i muzyki. Opracowana przez FYNE AUDIO technologia źródła punktowego idealnie nadaje się do precyzyjnego artykułowania najdrobniejszych szczegółów ścieżki dźwiękowej filmu. Wysoka wydajność i możliwość obsługiwania wysokich mocy sprawia, że linia F500 zapewnia niesamowicie dynamiczne i realistyczne osiągi, niezależnie od tego, czy słuchasz dźwięku DTS Master Audio, czy Dolby True HD.

TECHNOLOGIA ŹRÓDŁA PUNKTOWEGO

Technologia przetwornika źródła punktowego to nie nowość w Fyne Audio. Nasz zespół techniczny, odpowiedzialny za osiągi audio i mechaniczną budowę przetwornika, ma wieloletnie doświadczenie z tą technologią. Opracowana przez nas konstrukcja IsoFlare™ zapewnia stałą kierunkowość fali przedniej, gwarantującą niesamowite obrazowanie stereofoniczne nawet poza osią. Co więcej, płynna i rozszerzona reakcja zapewniana jest dzięki wysoce sztywnej tytanowej membranie głośnika wysokich częstotliwości, dzięki czemu częstotliwość rezonansowa przesuwana jest poza zakres słyszalny.

OSIĄGI

Aby w pełni zoptymalizować wydajność przetwornika, każdy aspekt konstrukcji został skrupulatnie przeanalizowany. Wentylowana komora tylna neodymowego magnesu HF przesuwa rezonans niskich częstotliwości poniżej obszaru przekierowania. Unikatowa geometria falowodu jednostki wysokich częstotliwości zapewnia płaską charakterystykę częstotliwościową i pozwala uniknąć wewnętrznych odbić.

Aby wyeliminować niepożądane, szkodliwe dla jakości dźwięku wibracje, zarówno przetwornik źródła punktowego, jak i dodatkowy przetwornik niskich częstotliwości zainstalowany w modelach podłogowych, zbudowane są wokół sztywnego, odlewanego aluminiowego chassis. Zastosowane zostały wielowłóknowe stożki papierowe zapewniające naturalnie brzmiący środek i czystą reakcję transjentową. Energia stożka jest z powodzeniem eliminowana przy użyciu karbowanego gumowego obramowania.

BYĆ MOŻE JESTEŚMY NOWI W ŚWIECIE AUDIO, LECZ…

Kiedy dokonasz inwestycji w parę kolumn FYNE AUDIO, z przyjemnością odkryjesz, że nad opracowywaniem tych urządzeń pracował entuzjastyczny i doświadczony zespół, który od wielu lat działa w branży głośników. Na każdym etapie procesu projektowania, niezależnie od tego, czy chodzi o akustyczny know-how, inżynierię mechaniczną, wybór materiałów czy doświadczenie produkcyjne, nasze kolumny zostały dopracowane w taki sposób, aby zaoferować najlepsze w swojej klasie osiągi.

Recenzja:

https://www.audiostereo.pl/main/recenzje/recenzje-kolumny/fyne-audio-f502-r666/

https://www.hifichoice.pl/50#/spreads/72

PARAMETRY PODSTAWOWE

 • Moc ciągła 90 W
 • Skuteczność 91dB (2.83 Volt @ 1m)
 • Zalecana moc wzmacniacza 40- 180 W
 • Impedancja 8 Ω
 • Pasmo przenoszenia 30 - 34 000 Hz

DANE SZCZEGÓŁOWE

 • Typ zwrotnicy 2nd order low pass, 1st order high pass
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy 250 Hz

PARAMETRY GŁOŚNIKÓW

 • Głośnik średniotonowy 25mm titanium, dome compression tweeter. 1 x 200mm multi-paper bass
 • Gł. niskotonowy 1 x 200mm IsoFlareTM, multi-fibre

KONSTRUKCJA

 • Rodzaj 2 ½ way, downwards firing port, with BassTraxTMTractrix diffuser. Twin cavity coupled reflex
 • Wykończenia Czarny i biały połysk
 • Wymiary (S x W x G) 250 x 1114 x 380 mm
 • Waga 25,20 kg

Tangent PowerAmpster II + PreAmp II Końcówka mocy DUAL MONO + przedwzmacniacz 200W

Tangent PowerAmpster II jest niezwykle elastyczny i może być używany w różnych sytuacjach. Podłącz go do przedwzmacniacza, takiego jak Tangent PreAmp II, i doświadcz mocy niemal każdego systemu głośników w trybie stereo lub mono. Ponadto PowerAmpster II jest idealny jako wzmacniacz mocy multiroom. Podłącz wzmacniacz wielokanałowy, a PowerAmpster II może napędzać wybrane głośniki w dowolnym pomieszczeniu. Innym możliwym zastosowaniem jest modernizacja przedniego lewego i prawego kanału do systemów kina domowego.

Przy mocy 100 watów PowerAmpster II ma wystarczającą moc do napędzania szerokiej gamy głośników. Ze względu na dużą moc idealnie nadaje się również do dużych pomieszczeń. Wysokiej jakości wbudowany zasilacz nadaje muzyce prawdziwy wyraz, niezależnie od tego, czy jest to muzyka klasyczna, rock czy pop.

Gdy potrzebna jest większa moc, dodaj drugi PowerAmpster, przełącz oba w tryb mono i ciesz się mocą 200 watów na kanał.

Specyfikacja:

 • 2x 50 W przy 8 omach
 • 2x 100 W przy 4 omach
 • 1x 200 W w trybie mostka
 • Wejście RCA
 • Zbalansowane wejście XLR
 • Wyjścia: Złącza do głośników (stereo)
 • Częstotliwość: 20 Hz - 50 kHz
 • Zasilanie sieciowe: 110-120 V i 220-240 V
 • Pobór mocy w trybie czuwania: <0,50 W (EUP 2013)
 • Automatyczny tryb czuwania: Tak
 • Budzenie budzikiem: tak
 • Waga: 2,00 kg
 • Wymiary produktu to 195 x 195 x 70 mm

Tangent PreAmp II Przedwzmacniacz

PreAmp II to przedwzmacniacz nowej generacji i naturalny dodatek do stylowej i popularnej linii kompaktowych i wygodnych produktów elektronicznych firmy Tangent.

Jako idealny partner, PreAmp II zapewnia wieloźródłowe wzmacniacze mocy lub po prostu dodaje bezprzewodowe połączenie do aktywnych głośników. To wszechstronne urządzenie oferuje dwa przewodowe wejścia poprzez cyfrowe optyczne i analogowe wejścia AUX, a także łączność bezprzewodową Bluetooth, umożliwiając strumieniowe przesyłanie muzyki ze smartfona, tabletu lub komputera.

Aby wesprzeć odrodzenie i rozwój kolekcji płyt winylowych, Tangent umieścił w tym modelu wbudowany moduł RIAA/Phono. PreAmp II może być teraz używany z gramofonem.

Nowym dodatkiem do PreAmp II jest możliwość użycia zbalansowanego połączenia (XLR) ze wzmacniaczem mocy, takim jak PowerAmpster II firmy Tangent.

Tangent PreAmp II jest również przeznaczony dla tych, którzy chcą dostarczać wysokiej jakości dźwięk przez parę audiofilskich słuchawek za pośrednictwem wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego. Gniazdo słuchawkowe jest wygodnie umieszczone z przodu wzmacniacza.

PreAmp II oferuje również kilka opcji wyjściowych, w tym analogowe wyjście liniowe i zbalansowane złącze XLR do podłączenia wzmacniacza lub aktywnych głośników. Ponadto istnieje dodatkowe wyjście do podłączenia subwoofera w celu wzmocnienia niskich częstotliwości systemu.

W zestawie znajduje się również wszechstronny, w pełni funkcjonalny pilot zdalnego sterowania. Dla dodatkowej wygody PreAmp II może automatycznie wybudzić się z trybu gotowości na dowolnym wcześniej używanym źródle Bluetooth lub AUX. Włączy się więc ponownie, gdy tylko zaczniesz odtwarzać muzykę z podłączonego urządzenia.

Specyfikacja:

 • Wejścia: Bluetooth, 3,5 mm AUX (mini-jack), analogowe RCA, wejście phono, optyczne wejście cyfrowe
 • Wyjścia: Wyjście subwoofera, Wyjście analogowe
 • Częstotliwość: 20 Hz - 20 000 Hz
 • DAC CIRRUS LOGIC CS4344
 • Pilot zdalnego sterowania: Tak
 • Tryb czuwania <1 W (EUP 2013)
 • Waga 1,72 kg
 • Rozmiar produktu 195 x 194 x 70 mm (bez nóżek)