Darmowa dostawa od 250zł InPost.  Chcesz coś porównać, zapytać pisz na: sklep@imperiumaudio.pl

FYNE AUDIO F501 FORNIR + YAMAHA R-N600A Amplituner stereo MusicCast Tidal AirPlay

FYNE AUDIO F501 FORNIR + YAMAHA R-N600A Amplituner stereo MusicCast Tidal AirPlay

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 5023
 • Producent: Fyne Audio
 • Kod producenta: F501_RN600A
 • Waga (przybliżona waga gabarytowa): 55 kg
 • Dostępność: Dostępny w naszym magazynie Dostępny w naszym magazynie
 • Czas realizacji: 24h
  Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
  Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.

 • Historia ceny
 • Cena netto: 7 120,33 zł / Zestaw 8 758,00 zł / Zestaw
 • Zestaw

Produkty dostępne na naszym magazynie wysyłamy w ciągu 24 godzin

Trusted Shops to 100% ochrony płatności. Każda transakcja ubezpieczona jest do 10000zł i więcej na twoje życzenie.

Wszystkie nasze produkty są nowe, pochodzą od autoryzowanych dystrybutorów i objęte są co najmniej dwuletnią gwarancją.

Wszystkie towary dostępne w naszym magazynie możesz zwrócić w ciągu 14 dni.

WARUNKI GWARANCJI: 2 LATA realizowana w systemie door-to-door przez autoryzowany serwis centralny

FYNE AUDIO F501 FORNIR + YAMAHA R-N600A Amplituner stereo MusicCast Tidal AirPlay

Kolumna F501 to mniejsza z dwóch kolumn podłogowych linii F500, potrafiąca jednakże zapewnić bez wysiłku soczysty bas i dynamikę pomimo swej kompaktowej, niewielkiej obudowy. Dodając dodatkową skalę i moc do klarowności i artykulacji charakterystycznych dla linii F500, przetwornikowi IsoFlare™ o średnicy 150 mm (6 ") towarzyszy przetwornik basowy o średnicy 150 mm (6 "). Przetwornik IsoFlare™ zapewnia izotropowe promieniowanie energii o stałej kierunkowości źródła punktowego, zapewniające doskonałe obrazowanie stereo, nawet poza osią. Idealna dla małych i średnich pomieszczeń, kolumna F501 dostarczana jest wraz z cokołem wyposażonym w opracowany przez nas dyfuzor BassTrax™ Tractrix, który jednolicie integruje energię basu z pomieszczeniem.

Luksusowo wykończona obudowa w nowoczesnej stylistyce dostępna jest w wykończeniu z forniru z prawdziwego drewna w kolorze ciemnego lub czarnego dębu. Jej estetyczna atrakcyjność podkreślana jest poprzez lekko zakrzywione panele przednie i tylny, co ma tę dodatkową zaletę, że osiągi akustyczne pozbawiane są efektów przebarwienia.

POZNAJ LINIĘ F500

Linia F500 skonstruowana jest wokół jednostki przetwornika źródła punktowego IsoFlareTM; stworzonego przy użyciu technologii, przy której opracowaniu miał duży udział nasz dyrektor techniczny, Dr. Paul Mills. Nasz zespół techniczny, odpowiedzialny za osiągi audio i konstrukcję mechaniczną tego typu przetworników, ma wieloletnie doświadczenie w tych dziedzinach. Połączenie przetwornika IsoFlare™ Fyne Audio za sztywną obudową, ze zmyślnie zaprojektowanym systemem portów, zapewnia optymalną wydajność w pomieszczeniu odsłuchowym.

W modelu podłogowym linii F500 zastosowane są sztywne cokoły MDF z dużymi kolcami zapewniającymi stabilność, gwarantujące stabilne basy oraz jeszcze doskonalsze obrazowanie stereofoniczne. Dodatkowo kolce można regulować od góry, co ułatwia wypoziomowanie kolumny. Obudowy wykonane są z fornirów z prawdziwego drewna i są dostępne w kolorze ciemnego lub czarnego dębu.

SYSTEM PORTÓW BASSTRAX™

W modelach półkowych i podłogowych stosowane są wewnętrzne systemy portów emitujących dźwięk do dołu. Poniżej portu znajduje się dyfuzor profilowy marki Tractrix (sprawa patentowa w toku) zamieniający płaskie czoło fali opuszczającej tunel w falę rozszerzającą się do postaci sferycznej i opuszczającej konstrukcję już w kącie 360˚, dzięki czemu energia dystrybuowana jest równomiernie w pomieszczeniu odsłuchowym. Ta pomysłowa konstrukcja sprawia, że kolumna jest mniej wrażliwa na usytuowanie jej w pomieszczeniu.

ZWROTNICA

Bezstratne, laminowane induktory rdzeniowe i polipropylenowe kondensatory klasy audiofilskiej są stosowane w zwrotnicach serii F500. Rezultatem jest wyjątkowo czysta ścieżka sygnału i bardzo niskie straty w zwrotnicy, co zapewnia najlepsze rozdzielczość szczegółów i muzyczną artykulację.

KINO DOMOWE

Linia F500 imponuje zarówno podczas odtwarzania filmów jak i muzyki. Opracowana przez FYNE AUDIO technologia źródła punktowego idealnie nadaje się do precyzyjnego artykułowania najdrobniejszych szczegółów ścieżki dźwiękowej filmu. Wysoka wydajność i możliwość obsługiwania wysokich mocy sprawia, że linia F500 zapewnia niesamowicie dynamiczne i realistyczne osiągi, niezależnie od tego, czy słuchasz dźwięku DTS Master Audio, czy Dolby True HD.

TECHNOLOGIA ŹRÓDŁA PUNKTOWEGO

Technologia przetwornika źródła punktowego to nie nowość w Fyne Audio. Nasz zespół techniczny, odpowiedzialny za osiągi audio i mechaniczną budowę przetwornika, ma wieloletnie doświadczenie z tą technologią. Opracowana przez nas konstrukcja IsoFlare™ zapewnia stałą kierunkowość fali przedniej, gwarantującą niesamowite obrazowanie stereofoniczne nawet poza osią. Co więcej, płynna i rozszerzona reakcja zapewniana jest dzięki wysoce sztywnej tytanowej membranie głośnika wysokich częstotliwości, dzięki czemu częstotliwość rezonansowa przesuwana jest poza zakres słyszalny.

OSIĄGI

Aby w pełni zoptymalizować wydajność przetwornika, każdy aspekt konstrukcji został skrupulatnie przeanalizowany. Wentylowana komora tylna neodymowego magnesu HF przesuwa rezonans niskich częstotliwości poniżej obszaru przekierowania. Unikatowa geometria falowodu jednostki wysokich częstotliwości zapewnia płaską charakterystykę częstotliwościową i pozwala uniknąć wewnętrznych odbić.

Aby wyeliminować niepożądane, szkodliwe dla jakości dźwięku wibracje, zarówno przetwornik źródła punktowego, jak i dodatkowy przetwornik niskich częstotliwości zainstalowany w modelach podłogowych, zbudowane są wokół sztywnego, odlewanego aluminiowego chassis. Zastosowane zostały wielowłóknowe stożki papierowe zapewniające naturalnie brzmiący środek i czystą reakcję transjentową. Energia stożka jest z powodzeniem eliminowana przy użyciu karbowanego gumowego obramowania.

BYĆ MOŻE JESTEŚMY NOWI W ŚWIECIE AUDIO, LECZ…

Kiedy dokonasz inwestycji w parę kolumn FYNE AUDIO, z przyjemnością odkryjesz, że nad opracowywaniem tych urządzeń pracował entuzjastyczny i doświadczony zespół, który od wielu lat działa w branży głośników. Na każdym etapie procesu projektowania, niezależnie od tego, czy chodzi o akustyczny know-how, inżynierię mechaniczną, wybór materiałów czy doświadczenie produkcyjne, nasze kolumny zostały dopracowane w taki sposób, aby zaoferować najlepsze w swojej klasie osiągi.

Recenzja:

https://www.audiostereo.pl/main/recenzje/recenzje-kolumny/fyne-audio-f502-r666/

 

PARAMETRY PODSTAWOWE

 • Moc ciągła 75 W
 • Skuteczność 90dB (2.83 Volt @ 1m)
 • Zalecana moc wzmacniacza 35- 150 W
 • Impedancja 8 Ω
 • Pasmo przenoszenia 36 - 34 000 Hz

DANE SZCZEGÓŁOWE

 • Typ zwrotnicy 2nd order low pass, 1st order high pass
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy 250 Hz

PARAMETRY GŁOŚNIKÓW

 • Głośnik średniotonowy 25mm titanium ome compression tweeter 1 x 150mm multi-paper bass
 • Gł. niskotonowy 1 x 150mm IsoFlareTM, multi-fibre bass

KONSTRUKCJA

 • Rodzaj 2 ½ way, downwards firing port, with BassTraxTMTractrix diffuser. Twin cavity coupled reflex
 • Wykończenia Black Oak / Dark Oak

SPECYFIKACJA

 • Wymiary (S x W x G) 200 x 984 x 320 mm
 • Waga 18,90 kg

Yamaha R-N600A Amplituner stereo z MusicCast

Amplituner sieciowy R-N600A zapewnia pełną przyjemność ze słuchania wyjątkowo szerokiej gamy treści muzycznych, w tym ulubionych serwisów streamingowych, źródeł dźwięku o wysokiej rozdzielczości, a nawet płyt winylowych – a wszystko to z dźwiękiem Hi-Fi. Wysokiej jakości reprodukcja dźwięku i konstrukcja odziedziczona po długim doświadczeniu technologicznym firmy Yamaha w dziedzinie Hi-Fi. Amplituner ten zapewnia wyrafinowany dźwięk i wygląd, zapewniając całkowite wrażenia słuchowe, które przewyższają inne.

Główne Cechy:

 • Autentyczna jakość HiFi z mechaniczną strukturą Top-ART i trybem Pure Direct
 • Przetwornik cyfrowo-analogowy ESS SABRE ES9010K2M Ultra DAC zapewniający doskonały stosunek sygnał/szum
 • MusicCast umożliwia strumieniowanie z ulubionych serwisów muzycznych
 • Złącze USB na panelu przednim i możliwości sieciowe umożliwiają wysokiej jakości odtwarzanie natywne DSD 11.2 MHz i 384 kHz
 • Wyjście do podłączenia zewnętrznego subwoofera
 • Specjalne gniazda wejściowe phono pozwalają cieszyć się kolekcją płyt winylowych
 • Terminal optyczny do odtwarzania dźwięku z telewizora w jakości HiFi

Prawdziwy dźwięk

To dźwięk, który może zrealizować tylko Yamaha, jako jedyna marka audio na świecie, która zajmuje się wszystkim od momentu powstania dźwięku do momentu, gdy dotrze on do ludzkiego ucha. Po prostu zamknij oczy i poczuj artystę występującego tuż przed tobą i doświadcz głębokiego uczucia bycia naprawdę „Bliżej Artysty”.

Wyjątkowa reprodukcja dźwięku

Yamaha może pochwalić się ponad 60-letnią historią jako marka audio. Technologia zastosowana w modelu R-N600A wywodzi się bezpośrednio z legendarnej koncepcji projektowania Hi-Fi firmy Yamaha ToP-ART (Technologia reprodukcji dźwięku o całkowitej czystości), która wiernie utrzymuje integralność dźwięku poprzez połączenie bezpośredniości sygnału (najprostsza i najkrótsza ścieżka sygnału) z nisko-wibracyjną obudową o dużej sztywności, wyposażoną w specjalną ramę z żywicy „Art Base”, która pochłania i blokuje niepotrzebne wibracje. Zachowuje czystość brzmieniową i dynamikę dźwięku.

Wysoka precyzja, wysoka wydajność

R-N600A wykorzystuje renomowany przetwornik cyfrowo-analogowy SABRE ES9010K2M 384 kHz, 32-bit DAC (z technologii ESS), aby zapewnić doskonałą wydajność S/N. W połączeniu z oryginalnym modułem sieciowym firmy Yamaha, urządzenie dokładnie wydobywa wszystkie zalety dźwiękowe źródeł dźwięku o wysokiej rozdzielczości, skutecznie odtwarzając nawet subtelną atmosferę sal koncertowych i delikatne, ekspresyjne niuanse dźwięku

Maksymalna czystość dźwięku

Tryb Pure Direct umożliwia sygnałom muzycznym podróżowanie najkrótszą możliwą trasą, z pominięciem wzmacniacza buforowego oraz elementów sterujących tonem, głośnością i balansem, aby praktycznie wyeliminować jakąkolwiek degradację sygnału i uzyskać najczystszą jakość dźwięku.

Szeroki zakres radości

Od usług przesyłania strumieniowego po płyty winylowe - masz dostęp do ogromnej różnorodności treści muzycznych w jednym urządzeniu. Obsługiwane są także źródła dźwięku o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu możesz cieszyć się muzyką w jej pełnej, wyjątkowej jakości dźwięku Hi-Fi i inteligentniejszym stylu.

Specyfikacja:

 • Moc dynamiczna/kanał (8/6/4/2 Ohm): 105 / 125 / 150 / 175 W
 • Pasmo przenoszenia: 10 Hz-100 kHz 0±1.0 dB, 20-20 kH 0±0.5 (Pure Direct ON)
 • Stosunek sygnału do szumu (CD): 100 dB (Pure Direct ON)
 • Wejście / wyjście audio: Phono, CD, line1, line2, line3 / Subwoofer out
 • Wejście cyfrowe: Optical1, Optical2, Coaxial1, Coaxial2
 • Wejście USB (dla urządzenia pamięci masowej USB)
 • Wyjście subwoofera
 • FM 50dB Quieting Sensitivity (IHF, 1 kHz, 100% Mod., Mono): 3 µV (20.8 dBf)
 • Stosunek sygnału do szumu FM (mono/stereo): 65 dB / 64 dB
 • Pure Direct
 • ToP-ART
 • Zużycie energii w trybie gotowości: 0.2 W (tryb czuwania sieci włączony/połączenie Wi-Fi 2.0 W)
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 435 x 151 x 392 mm
 • Waga: 9.8 kg

Sekcja sieci:

 • Format pliku: MP3, WMA, MPEG-4 AAC, WAV, FLAC, AIFF, DSD
 • AirPlay

Odbiornik / Wzmacniacz zintegrowany

 • Sekcja sieci: Wi-Fi, Bluetooth (SBC / AAC)
 • Wejście gramofonowe (Phono)
 • Ethernet
 • Wyjście słuchawkowe
 • Waga 10kg